Oroszország nemcsak Ukrajnában harcol... ez "csupán" a Nyugat és a Föderáció közötti civilizációs konfliktus katonai kivetülése


Moszkva, 2024

Az alábbiakban a FrontHelyzet április 6-i, déleltőtti adásának szöveges összefoglalóját olvashatjátok.
A NATO európai főparancsnoka, Christopher Cavoli amerikai tábornok szenátusi meghallgatásánk eskü alatt tett az atlantista elemzők számára atombombarobbanással felérő nyilatkozatot: „Oroszország olyan... bámulatos mennyiségben termel, amit a háború előtt egyáltalán nem is termeltek”. Rakéták, lövedékek, tüzérség, Moszkva védelmi ipara robbanásszerűen növekszik, nem pedig zsugorodik.

Cavoli megerősítette azt, amit a legtöbben nem mondanak ki hangosan: Oroszország nem kétségbeesett. Nem soroz be gyerekeket és nyugdíjasokat, mint Kijev. Fizetett, szerződéses szakembereket toboroz, nem pedig ágyútölteléket. 2,4 millióra bővül 1,5 millió aktív katonával. Ez nem egy olyan nemzet, amely levegőért kapkod; ez egy olyan nemzet, amely hosszú játékra készül. --- hoppá, hoppá…. csak nem…

Végre egy vízfejnél lévő figura nyugaton, aki tudja mit beszél.

Megszokhattuk, hogy a logika és az analitikus megközelítés kiment a divatból nyugaton, erre érkezik a feltehetően olasz felmenőkkel rendelkező NATO európai főparancsnok és bumm….

Nem is hagyta abba Cavoli Úr és a demokrata és részben republikánus politikusok felhorkanása mellett tovább folytatta:

Oroszország viszonylag gyorsan képes lesz az általuk választott erőméretet kialakítani”. És még több: „Óriási mértékben bővítették a képességeiket...”.

Az orosz haderő bővítette képességeit. Mit jelent ez?

Technológiai fejlődés (drónok, elhárító képesség (ATACMS, HIMARS, PATRIOT, minden, amit odaküldtek Nyugatról az oroszok hetek, legfeljebb pár hónap alatt megtanulták),

Az orosz hadsereg rugalmas lett!!! Emlékezhettek rá, hogy 2022 tavaszán és nyarán egyértelműen egy poszszovjet haderő benyomását keltette. Mielőtt bárki azt gondolná, hogy ez lekicsinylő a részemről, annak jelezném, hogy nem erről van szó. A szovjet haderő a maga idejében és a maga tömegerejével nagyon erős volt. De a modern idők teljesen más megközelítést és stratégiát kívánnak meg.

Ehhez alkalmazkodott Moszkva és ez soha, soha nem sikerült volna ilyen gyorsan és ilyen hatékonyan akkor, ha nem szélesedik ki 2022 februárjában a harc.

A Cavoli által említett képességnövekedéshez tartozik a gyártói kapacitás többszörösére fejlesztése. Tudjátok… kevesebb sajtótájékoztató, több munka. Az orosz hátország a különböző hadiipari termelési szegmensekben négy – húsz szorosára növelte kapacitását. Igen, négyszeres, hússzoros növekedésről beszélhetünk. Ehhez adnám hozzá, hogy a 2022-ben teljesen jelentéktelen méretű orosz dróngyártás, mind a harctéri FPV, mind a közepes- és nagyhatótávolságú drónok esetében a világ egyik, ha nem a legnagyobbjává változott. Fontos!!! Ez nem csupán mennyiségi, hanem minőségi paraméterek szerint is így van.

Azok a lesajnáló szólamok, amiket 2022 óta folyamatosan hallhatunk nyugatról, elfelejtik bizony, hogy az orosz mérnök és az orosz munkás milyen teljesítményre képes akkor, ha úgy véli, hogy hazáját kell megvédenie.

Az orosz fél és a Nyugat között, leginkább Nyugat-Európa között megjelent reagálási, alkalmazkodási képességbeli különbség egy civilizációs válság eredménye, ami katonai válságnak álcázza magát.

A Nyugat ipari bázisa kiürült. Arzenáljai kimerültek. Nem csupán a nehézipara és az innovációs képessége ment tönkre, hanem az ezt támogatni hivatott társadalmi források is. Kimerült a társadalom szellemi és morális háttere! Ennek a kivetülését látjuk abban, hogy nem vagyunk képesek megvédeni saját határainkat még a hőzöngő és késekkel felfegyverzett betolakodóktól sem… ez az oroszok számára elképzelhetetlen. Abszolút nem értik, többen kérdezik tőlem, hogy ez hogyan történhet Európában. Választ nem tudok adni nekik rá, vagyis tudnék, de nem akarok belemenni, mert napokik levegőt venni sem lenne kedvem…

Az egykor szebb napokat látott Európát, amely a világ vezetője volt, mára PR-képzettségű technokraták és NGO-botok irányítják, akik soha nem éreztek puskaporszakot vagy ástak árkokat. Nemhogy árkot nem ástak, egy villanykörtét sem cseréltek ki soha… Oroszország ezzel szemben egyik kezével harcol, míg a másikkal egy többpólusú jövőt épít. Én ezt látom.

Ebből azonban le kell vonni egy nagyon fontos következtetést.

Oroszország nem csak Ukrajnában harcol! Az csak egy hadszíntér!

Legalább ennyire fontos, ismétlem, legalább ennyire fontos a geopolitikai és gazdasági front.

Itt pedig valami olyat láthatunk az utóbbi hónapokban, Trump elnök hathatós közreműködésével, amely fenekestül forgatja fel a világot.

Az amerikai protekcionalista vámpolitika a globális gazdasági ellátóláncok teljes átrendeződését eredményezheti már rövid távon is! 2025 döntő fontosságú év lesz a többpólusú világ kiépülésében.

Véleményem szerint Trump elszámította magát, de ez még korántsem biztos!

Az amerikai elnök védővámok kiépítésével próbálja ösztökélni az amerikai ipar erősödését, amely végső soron racionális döntés is lehetne! Azonban! Egy több évtizede, legalább 50 éve petyhüdté vált és az úgynevezett posztindrusztriális társadalom jeleit mutató közeg vajon hogyan lesz képes arra, hogy akkor innentől ő bonyolítsa le azon javak megtermelését, amelyet eddig a Kínaiaktól és más országoktól szerzett be?

Ugyebár ehhez gyárak, munkaerő, teljesen más szemlélet kell. Az amerikaiak még a saját füvüket és a legtöbb alacsonyan rangsorolt munkát a bevándorlókkal, főként a latinókkal végeztetnek, ha tudnak. Mi mutat, arra, hogy akkor innentől beállnak a gyártósorokba és termelik azt, méghozzá jóval drágábban, mint amit eddig Kínából könnyűszerrel be tudtak szerezni?

A helyzet tehát nagyon bonyolult, de Oroszország sokkal többet nyerhet, mint veszíthet. Miért? Mert védve van. Védve van azokkal a szankciókkal, amelyek már korábban leválasztották a Nyugat gazdasági vérkeringéséről.

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Az orosz néplélek, avagy életem legnehezebb beszélgetése

A marionett bábú húrjai elpattannak: a diktátornak mennie kell

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság oroszgyűlöletének ki nem mondott szabályai – egy ukrajnai sportoló tolmácsolásában