Olajpiaci helyzet, avagy kinek mit intézett a kormánya
2022. az az év, amikor az évtizedek alatt a piac szabályainak megfelelően kialakult olajkereskedelem mesterséges külső beavatkozások eredményeként összeomlik.
Európa és a G7 államainak Oroszország elleni támadása, az olajársapka bevezetése, felgyorsíthatja a globális piaci átrendeződést. Az nemzetközi pénztőke által irányított USA kaján vigyorral nézheti, ahogy „szövetségese”, a vén Európa végleg elveszíti kapcsolatát a gazdaságának motorját jelentő olcsó orosz energiától. A folyamatok beindítása 2021 év végén indult meg és nem a katonai hadműveket után! Ez sok üzenettel járhat azon országoknak, (OPEC+ tagállamai, Kína, India, afrika országai) akikre a NATO erőből akarja rákényszeríteni akaratát, az orosz nyersanyag bojkottját. A válaszuk egyértelmű! Oroszország nincs egyedül a nemzetközi pénztőke elleni harcban!
A grafikon jók szemlélteti, hogy az orosz olajexport volumene meghaladja a 2020 év közepi szintet. Törökország, India és Kína vásárlási többlete kompenzálja Európa és a világ más országainak kiesését.
A kivetett szankciós politika messze kisebb zuhanást (leginkább semmilyet) produkált az orosz gazdaságban. 2014 után sokkal mobilisabb, sokkal nyitottabb gazdasági szemlélet alakult ki Moszkvában. A nyugati cégek kivonulásának vákumát az orosz gazdasági szereplők folyamatosan betöltik és bár vannak gyermekbetegségek, a folyamat igen sikeresnek tekinthető.
A cikk az internetfigyelo.com honlapon jelent meg 2022. 12. 24-én